Ο IONIKOS BC HELLENIC COIN ηττήθηκε στο κλειστό του Πλάτωνα από τον Παναθηναϊκό ΟΠΑΠ (61-90) και ολοκλήρωσε τη φετινή του παρουσία.

Η φετινή, επιτυχημένη σεζόν της ομάδας μας έκλεισε σήμερα στο κλειστό του Πλάτωνα, όπου γνώρισε τον αποκλεισμό στην πρώτη φάση των play-offs από τον Παναθηναϊκό ΟΠΑΠ.

Πλέον, ο IONIKOS BC HELLENIC COIN θα στρέψει το βλέμμα του στην επόμενη σεζόν με την ελπίδα να είναι ακόμη καλύτερη κι από αυτή που μόλις τελείωσε.

O Nίκος Χουγκάζ είχε 14 πόντους, 6 ριμπάουντ και 3 ασίστ, ενώ 14 πόντους σημείωσε και ο Jeremy Hollowell.

Η εξέλιξη του αγώνα

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο ματς και προηγήθηκαν με 2-9 στο 5', αλλά η ομάδα μας βρήκε σταδιακά ρυθμό στην επίθεση με μπροστάρη τον Χουγκάζ. Τελικά, η πρώτη περίοδος ολοκληρώθηκε με σκορ 14-21.

Με την έναρξη του δεύτερου δεκαλέπτου, ο Παναθηναϊκός απέκτησε διψήφια διαφορά (16-30) έχοντας φέρει το ματς στα μέτρα του. Η ομάδα μας έβρισκε κάποιες απαντήσεις, αλλά το ημίχρονο έκλεισε με σκορ 30-48.

Με τα δεδομένα που είχαν διαμορφωθεί, το δεύτερο ημίχρονο απέκτησε διαδικαστικό χαρακτήρα, αφού οι φιλοξενούμενοι είχαν επιβάλει το ρυθμό τους. Tο τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με 46-70, ενώ η αναμέτρηση έληξε τελικά με σκορ 61-90.

Τα δεκάλεπτα: 14-21, 30-48, 46-70, 61-90

Διαβάστε αναλυτικά τα στατιστικά του αγώνα πατώντας εδώ.

Stoix camp BasketL camp 300x250 119703276 3687659687933447 815704190327570760 o 300x250diavitis