Ο Ιωνικός αν και βρέθηκε να προηγείται μερικά λεπτά πριν από το τέλος, δεν κατάφερε να φύγει νικητής και γνώρισε την ήττα από τον Άρη με 79-75 στο Αλεξάνδρειο.

Ο Ιωνικός πάλεψε από το πρώτο λεπτό και μάλιστα βρέθηκε να προηγείται στο ημίχρονο (31-34). Ο Άρης έκανε τη δική του αντεπίθεση και κατάφερε να ξεφύγει στο σκορ.

Η ομάδα μας όμως κατάφερε να μειώσει και λίγα πριν λεπτά πριν από το τέλος να έχει το προβάδισμα. Ωστόσο αυτός που χαμογέλασε στο τέλος ήταν ο Άρης.

Στην πρώτη του εμφάνιση με τη φανέλα του Ιωνικού ο Daniel Hamilton είχε 23 πόντους με 9 ριμπάουντ, ενώ κομβικός ήταν και ο Ιωσήφ Κολοβέρος που σκόραρε 17 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 17-11, 31-34, 61-52, 79-75

ΙΩΝΙΚΟΣ (Segura): Mustafa 7, Κολοβέρος 17, Αρσενόπουλος 8, Γόντικας 6, Μόουζες 6, Hamilton 23, Χατζηκυριάκος, Τζόλος 6, Πάρκερ, Γκιουζέλης, Langford 2